www.krzyzowki.net
Krzyżówki gotowe do druku
   O NAS

Witaj!

 

Potrzebujesz krzyżówki - dobrze trafił(a)eś!

 

 


   
 
 
 
Newsy

30.09.2020 Kiedy nie odliczysz w VAT podatku naliczonego?

Odliczenie podatku naliczonego od dokonanych zakupów to podstawowe prawo przysługujące podatnikom. W określonych przypadkach jednakże prawo to... więcej »

30.09.2020 Odpłatne zniesienie współwłasności bez podatku dochodowego?

Jak sprzedaż na tle podatku dochodowego traktowane jest również odpłatne zniesienie współwłasności, w ramach którego w zamian za swój... więcej »

30.09.2020 Wynagrodzenie pracowników nadzorujących jako koszty kwalifikowane ulgi B+R

Dzięki uldze badawczo-rozwojowej firmy mogą obniżyć istotnie należny fiskusowi podatek dochodowy. Problemem jest tutaj jednak odpowiednie... więcej »

29.09.2020 Sprzedaż, zakup i ponowna sprzedaż mieszkania w uldze mieszkaniowej

Jednym z celów mieszkaniowych, wymienionych w ustawie o PIT, jest spłata kredytu zaciągniętego w odpowiedniej jednostce, tj. banku i na... więcej »

29.09.2020 Branża turystyczna z nową tarczą antykryzysową 5.0

W ramach tarczy antykryzysowej 5.0. branża turystyczna może liczyć na kolejną pomoc od państwa. Będzie to nowe świadczenie postojowe oraz... więcej »

28.09.2020 Obowiązek podatkowy VAT w transakcjach wewnątrzwspólnotowych

Transakcje unijne można podzielić na sprzedaż towarów, ich zakup czy świadczenie usług. Obowiązek podatkowy dla każdej z nich ustala się... więcej »

28.09.2020 Sprzedaż odziedziczonego mieszkania bez podatku dochodowego

W przypadku nieruchomości nabytych w spadku, pięcioletni okres, po upływie którego nie trzeba płacić podatku od ich sprzedaży, liczy się od... więcej »

25.09.2020 Usługi telekomunikacyjne: odszkodowanie za zerwanie umowy z podatkiem VAT

Opodatkowane VAT-em są odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług. Musi tutaj zatem wystąpić ekwiwalentność świadczeń, z... więcej »

25.09.2020 Umowa dożywocia mieszkania otrzymanego w darowiźnie poza podatkiem dochodowym

Aby móc wymierzyć podatek dochodowy, musi być znana podstawa opodatkowania. Tą w przypadku sprzedaży nieruchomości jest dochód będący... więcej »

24.09.2020 Aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej neutralny podatkowo?

Aport przedsiębiorstwa jest wyłączony spod opodatkowania VAT-em. Aport taki jest traktowany jako zmiana umowy spółki, a co za tym idzie,... więcej »

[ 1 ] . 2 . 3 ... 6 następne »
źródło: eGospodarka.pl