www.krzyzowki.net
Krzyżówki gotowe do druku
   O NAS

Witaj!

 

Potrzebujesz krzyżówki - dobrze trafił(a)eś!

 

 


   
 
 
 
Newsy

15.08.2018 Ujawnienie budynku - środka trwałego w podatku CIT

Częściowa decyzja o pozwoleniu na użytkowanie budynku pozwala na zaliczenie go do środków trwałych. Jeżeli podatnik z czynnością taką... więcej »

14.08.2018 Kontrakt menedżerski = niskie koszty podatkowe i wysokie stawki podatku

Przychody z tzw. kontraktu menedżerskiego są zaliczane do przychodów z działalności wykonywanej osobiście. Podatnicy nie mogą ich zaliczyć... więcej »

14.08.2018 Załadunek sztuk padłych bez podatku dochodowego

Dochody z działalności rolniczej są wyłączone z podatku dochodowego. Zdaniem fiskusa do dochodów tych należy zaliczyć także wynagrodzenie... więcej »

13.08.2018 Prewspółczynnik VAT: Fiskus interpretuje przepisy na swoją korzyść

Samorządy terytorialne mogą odliczyć VAT tylko w tej części, w jakiej ich sprzedaż jest opodatkowana. A wykonują one bardzo często... więcej »

10.08.2018 Pensja dyrektora maltańskiej spółki bez podatku w Polsce

Ile podatku zapłaci dyrektor maltańskiej spółki? Jeżeli działa na podstawie umowy powołania – nic i to zarówno w Polsce jak i na Malcie.... więcej »

10.08.2018 Aport środków trwałych do spółki w podatku dochodowym

Spółka wnosząc do innej spółki aport niepieniężny za jej udziały uzyskuje z tego tytułu przychód w postaci wartości nominalnej objętych... więcej »

09.08.2018 Strata ze zbycia przedawnionej wierzytelności w podatku dochodowym

Nieściągalne wierzytelności co do zasady mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, o ile się nie przedawniły (i wcześniej... więcej »

09.08.2018 Kiedy urząd skarbowy nie informuje o wszczęciu kontroli podatkowej

Co do zasady fiskus musi informować podatnika o tym, że zamierza u niego przeprowadzić kontrolę. Zawiadomienie powinno tutaj zostać doręczone... więcej »

09.08.2018 Wystawna kolacja w podróży służbowej z podatkiem dochodowym

Tylko wartość wyżywienia mieszcząca się w ustawowych limitach diet nie stanowi dla pracownika przychodu, od którego należy zapłacić... więcej »

08.08.2018 Jednorazowa pożyczka dla członka zarządu spółki: VAT czy PCC?

Gdy jest VAT, nie ma PCC. To ogólna zasada występująca w podatkach, m.in. w przypadku umów pożyczki. Te bowiem co do zasady są opodatkowane... więcej »

[ 1 ] . 2 następne »
źródło: eGospodarka.pl